Eesti Keele Instituudi keeleõppe arendamise osakonna projektijuht Elina Bratšun-Küüsmaa ütles, et eestikeelsele õppele üleminek puudutab sügavalt lasteaiaõpetajaid, sest ootused neile on keeleõppe kontekstis kõrged. “Lasteaiaõpetajad on need, kes võtavad lapse käe ja juhatavad ta keelerikkasse maailma – nende loodud vundament kannab last edasi nii kooliteel kui ka hilisemas elus,” sõnas Bratšun-Küüsmaa. Kahepäevane suvekool annab seega õpetajatele võimaluse kohtuda valdkonna ekspertide ja praktikutega ning osaleda praktilistes töötubades.
Avapäeval esineb Haridus- ja Teadusministeeriumi alushariduse valdkonna juht Maila Rajamets, kes tutvustab jõustuvat alusharidusseadust. Oma kogemusi kaasavast kasvamisest mitmekeelses lasteaias jagab näiteks Tallinna Endla Lasteaia meeskond ning Kaasava Hariduse Keskuse juht Viktoria Latova-Kütt keskendub oma ettekandes laste sotsiaal-emotsionaalsete oskuste arendamisele.
Suvekool on pühendatud praktiliste teadmiste vahetusele, peale plenaarettekannete toimub kuus erinevat töötuba, kus keskendutakse mitmekeelse rühma toetamisele. Täpsemalt käsitletakse keelekeskkonna kujundamist, suhtluskeele arendamist ja keeleõppe lõimimist igapäevategevustesse.