Eesti Keele Instituut koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumi ning Tallinna Õpetajate Majaga korraldab 5.-6. juunil Lammasmäel praktilise suvekooli lasteaiaõpetajatele, et toetada neid eestikeelsele õppele üleminekul. Suvekooli tuleb kokku ligi 100 õpetajat üle Eesti.

Eesti Keele Instituudi keeleõppe arendamise osakonna projektijuht Elina Bratšun-Küüsmaa ütles, et eestikeelsele õppele üleminek puudutab sügavalt lasteaiaõpetajaid, sest ootused neile on keeleõppe kontekstis kõrged. “Lasteaiaõpetajad on need, kes võtavad lapse käe ja juhatavad ta keelerikkasse maailma – nende loodud vundament kannab last edasi nii kooliteel kui ka hilisemas elus,” sõnas Bratšun-Küüsmaa. Kahepäevane suvekool annab seega õpetajatele võimaluse kohtuda valdkonna ekspertide ja praktikutega ning osaleda praktilistes töötubades.

Avapäeval esineb Haridus- ja Teadusministeeriumi alushariduse valdkonna juht Maila Rajamets, kes tutvustab jõustuvat alusharidusseadust. Oma kogemusi kaasavast kasvamisest mitmekeelses lasteaias jagab näiteks Tallinna Endla Lasteaia meeskond ning Kaasava Hariduse Keskuse juht Viktoria Latova-Kütt keskendub oma ettekandes laste sotsiaal-emotsionaalsete oskuste arendamisele.

Suvekool on pühendatud praktiliste teadmiste vahetusele, peale plenaarettekannete toimub kuus erinevat töötuba, kus keskendutakse mitmekeelse rühma toetamisele. Täpsemalt käsitletakse keelekeskkonna kujundamist, suhtluskeele arendamist ja keeleõppe lõimimist igapäevategevustesse.

Rohkem infot suvekooli kohta.

open graph image