Meediapädevuse nädal 2024

21.-27. oktoobrini toimub meediapädevuse nädal. Meediapädevuse nädala eesmärgiks on pakkuda infot, praktilisi tööriistu, arutelusid ja seminare, mis aitavad arendada meediapädevust.

Tänapäeva kiirelt arenevas digitaalses maailmas on meediapädevus muutunud hädavajalikuks oskuseks kõigile – nii õpilastele kui ka õpetajatele. Meediapädevus ei tähenda pelgalt tehnoloogia tundmist või info kriitilist tarbimist, vaid hõlmab laiemat oskuste ja teadmiste kogumit, mis aitab inimesel olla vastutustundlik, teadlik ja kriitiline info tarbija, levitaja ning looja.

Selleaastane meediapädevuse nädal keskendub kriitilise mõtlemise ja digitaalsete oskuste arendamisele. Käsitletavate teemade hulka kuuluvad desinformatsioon, manipulatsioon, süvavõltsingud ja nende ohtude äratundmine.

Meedianädalal toimub mitmeid arutelusid, seminare ja praktilisi tööriistu, mis aitavad meediapädevust arendada nii klassiruumis kui ka igapäevaelus. 

Ootame kõiki õpetajaid, lapsevanemaid ja huvilisi meediapädevuse nädala tegevustest osa võtma ning koos meiega selle tähtsa oskuse arendamisele kaasa aitama!

Meediapädevuse nädala sündmused (täieneb)

Toimumisaeg Üritus Korraldaja
22.10.24 Ilmub Õpetajate Lehe vahel meediapädevuse edendamise erileht Haridus- ja Teadusministeerium
23.10.24

Pärnus toimub õpetajatele ja noorsootöötajatele suunatud Eesti Väitlusseltsi koolitus "Kuidas õpetada argumenteerimismeetodi abil meediapädevust?”. Koolitusel käsitletakse meediapädevusega seonduvaid teoreetilisi teemasid ning proovitakse läbi harjutusi ja meetodeid, mis on ainetundides ja töös noortega kasutatavad.
Lähem info SIIN. 

Eesti Väitlusselts koostöös Saksa välisministeeriumi ning Deutsche Welle Akademie’ga
24.10.24 Meediahariduse konverents: kuidas orienteeruda info virvarris?
Lähem info SIIN. 
Eesti Rahvusraamatukogu koos Tartu Ülikooli, Haridus- ja Teadusministeeriumi, Euroopa Komisjoni esindusega Eestis ning Politsei- ja Piirivalveametiga.
25.10.24

Tallinnas toimub meedia- ja infokirjaoskuse konverents Baltic MIL Summit. Osalevad õpetajad, koolitajad, noorsootöötajad, raamatukogutöötajad, sotsiaalmeedia sisuloojad ning MILi eksperdid Balti riikidest.
Lähem info SIIN.

Baltic MIL Summit on osa Balti riikide meedia- ja infokirjaoskuse teemalisest projektist, mida toetab Saksa välisministeerium koostöös Deutsche Welle Akademie’ga.
Oktoober

Oktoobrikuus toimuvad haridusprogrammid koolidele:

Eesti Rahvusraamatukogu
1.-31. oktoober

Koomiksivõistlus “Kuidas internetis hea olla?” Balti Infohäirete Sekkekeskus (BECID) ja Täheke kutsuvad kõiki 5–10-aastaseid lapsi ise koostama digiteemalisi koomikseid. Koomiksivõistlusele saab töid esitada 01.10.–31.10.2024. Võitja koomiks ilmub detsembrikuu Tähekeses ning võitja klass või lasteaiarühm saab auhinnaks internetiturvalisuse mängutunni (koolituse). Lisaks loositakse kõigi koomiksi saatnud laste vahel välja kolm Tähekese aastatellimust!
Lähem info SIIN.  

Balti Infohäirete Sekkekeskus

Viimati uuendatud 22.10.2024