Kutsevaliku õpe

Kutsevaliku õpe on kutseõppeks ettevalmistav tasemeõpe, millega omandatakse teise kvalifikatsioonitaseme õpiväljundid ja valmisolek õpingute jätkamiseks ning tööturule siirdumiseks.

Õppe peamine sihtrühm on noored, kes ei oska või pole valmis valima eriala. 

Kutsevaliku õpe võimaldab kutsekooli tulnud noorel teha tutvust erinevate erialadega ning otsustada pärast seda oma edasine haridustee või tööturule siirdumine. Eeskätt keskendub õpe erialavalikuga / karjääri kujundamisega seonduvate teadmiste, oskuste ja hoiakute ja ülekantavate oskuste arendamisele. Vajadusel sisaldab õppekava ka täiendavat õpet üldharidusainetes. 

Õppimine toimub statsionaarses õppevormis kutsekoolis või töökohapõhise õppena. Vajadusel toetatakse õppijat ka mentorluse või nõustamisega. Kuna inimeste õppimiskiirus on erinev, võib ka õppeperiood olla erineva pikkusega. Seejuures saab õppija kaasa rääkida nii eesmärkide seadmisel kui ka saavutatu hindamisel. Õppe lõpetamisel saab õppija koolilt lõputunnistuse kutsevaliku õppekava läbimise kohta. 

Abimaterjal koolidele

Kutsevaliku õppe korraldamisel ning läbiviimisel on koolidele toeks kutsevaliku õppe tugimaterjal "Kutsevaliku õpe: kellele, miks, kuidas?".

Viimati uuendatud 19.09.2024

open graph image