ÕKVA +

Tegevuste „Teaduspõhine õppekavade ja õppevara arendamine ning rakendamine ja õppekvaliteedi hindamine, personaalsed õpiteed ja õpianalüütika“ ehk ÕKVA+ tegevuste raames seame rõhuasetuse õppija arengule läbi õppekavade arendamise, toetava tagasiside loomise, ennastjuhtiva õppija personaliseeritud ja paindlike õpiteede võimaldamise. Kujundame võimalused mitteformaalse õppe lõimimiseks formaalse õppega ning arendame õppevara, mis motiveerib õppijat õppima.

Tegevussuunad 2023 – 2029

Õppekava arendus ja rakendustugi

Eesmärk on välja töötada uued õppekavad lähtudes õppijakesksest lähenemisviisist ning uutest standarditest ja protseduuridest. Uued üldhariduse õppekavad peavad vastama tööandjate tulevikuvajadustele ja ootustele ning võimaldama lahendada ühiskonna ees seisvaid küsimusi ja väljakutseid. Tegevuste fookuses on alus-, põhi-, ja keskharidustasemel uute riiklike õppekavade kontseptsioonide väljatöötamine.

Õppevara ja õpitulemuste välishindamisvahendite arendamine

Eesmärk on parendada õpikeskkonda, sh valmisolekut uute riiklike õppekavade rakendamiseks, pakkuda õppijatele sobivaid õpetamisvahendeid ja edendada õpilase arengut toetavat koolikultuuri.

  • Uute õppematerjalide välja töötamine, olemasolevate kohendamine ning digitaliseerimine HEV õpilastele.
  • Kutsekeskhariduse õppematerjalide arendamine.
  • Õppevara ja uute elektrooniliste hindamisvahendite koostamine formaalhariduses.
  • Hindamisvahendite kasutatavus õpetamis- ja õppimisprotsesside analüüsimisel.

Paindlikud õpiteed

Eesmärk on õppija toetamiseks arendada tõhusad karjääriteenused haridusvaldkonnas sh luua võimalused mitteformaalõppe paindlik lõiming formaalõppega.

  • Tõhustate karjääriteenuste arendamine.
  • Uuringute ja analüüside läbiviimine sisendi saamiseks.
  • Mitteformaalõppe paindlik lõiming formaalõppega omandatud üldoskuste arvestamiseks.

Lisainfo:

Marju Aolaid, marju.aolaid@hm.ee
Tel: 7352277

Viimati uuendatud 27.01.2025

open graph image