Täna, 12. aprillil toimub Tartu Konverentsikeskuses V lõimitud aine- ja keeleõppe (LAK-õppe) päeva konverents „Iga tund on keeletund – õppekeelest erineva kodukeelega laps aineõppes“.

Haridus- ja Teadusministeeriumi eestikeelsele õppele ülemineku juht Ingar Dubolazov kinnitab, et keelekümbluse ning LAK-õppe metoodikad jäävad oluliseks õppeprotsessi osaks ka edaspidi: „Keelekümblusel ning lõimitud aine- ja keeleõppel on eestikeelsele õppele ülemineku vaates võtmeroll. Kooliteed alustav eesti keelest erineva kodukeelega laps vajab tuge eestikeelses õppes ja selleks sobivaim metoodika on LAK-õpe, sealhulgas keelekümblus.“  

Dubolazovi sõnul on LAK-õpe abiks ka keerukamate ainete õpetamisel põhikoolis. „LAK-õppes on õppeprotsess rohkelt näitlikustatud: kasutatakse graafikuid, diagramme, jooniseid ja võtmemõistete esiletoomist. See aitab muuta eestikeelset õppeprotsessi loomulikumaks ning toetab õpilaste arusaamist keerulisematest ainetest, nagu näiteks matemaatikast,“ selgitab Dubolazov.

LAK-õppe päeval kohtuvad pedagoogid, kes soovivad toetada eesti keelest erineva kodukeelega õpilasi eestikeelses formaal- ja mitteformaalhariduses. Sel aastal arutlevad osalejad õpetajakoolitusega seotud teemadel, tutvuvad lähemalt teises keeles õppimist toetavate põhimõtetega ning kohtuvad piirkondlike LAK-õppe ja keelekümbluse koolituskeskuste eestvedajatega, kes tutvustavad nii LAK-õppe põhimõtteid, kui ka oma tegemisi ja kogemusi. 

LAK-õppe päeval osaleb ligi 140 õpetajat. Konverentsi esimesest osast valmib videosalvestus, mis avaldatakse Haridus- ja Teadusministeeriumi kodulehel.

LAK-õppe päeva programm

LAK-õppe päev toimub LAK-õppe kuu raames, mida tähistatakse juba 12. aastat aprillikuus Haridus- ja Teadusministeeriumi eestvedamisel. LAK-õppe kuu jooksul kutsub mitu põhikooli ja lasteaeda üle Eesti õpetajaid tutvuma erinevate õppetegevustega, mis järgivad LAK-õppe metoodikat. Toimuvad avatud tunnid, eestikeelsed etendused ja mängud. Külastusvõimaluste kohta saab lähemalt lugeda siit.

Veronika Gorbatenko

Kommunikatsiooninõunik

open graph image