Kõrghariduse automaatse tunnustamise leping
Maist jõustunud leping võimaldab Beneluxi riikides ja Baltimaades omandatud kõrgharidust tõendavaid kraade automaatselt tunnustada, kõrvaldab keerulised ja kulukad tunnustamisprotseduurid ning võimaldab kõigil lõpetajatel vabamalt õppida ja töötada kuues lepinguga liitunud riigis.
Minister Kallas rõhutas, et leping suurendab kahtlemata Eesti konkurentsivõimet, meelitades ligi ja hoides parimaid talente. “See on tunnustus meie kõrgharidussüsteemile ning avab uksi tihedamaks akadeemiliseks koostööks, uute ühisõppekavade loomiseks ning kõrghariduse ja teaduse kvaliteedi tõstmiseks,” lisas minister.
ELi haridus- ja noorteministrite nõukogu kohtumised
Euroopa Liidu haridusministrite nõukogus arutasid ministrid õpirände, tehisaru ja õpetajate puudusega seotud teemadel. Noorteministrite kohtumise fookuses olid laste ja noorte õigused ning noorsootöö ja noorte kaasamise kvaliteedi tõstmine.
Arutelu käigus rõhutati vajadust tasakaalustada tehisintellekti rakendamist hariduses ning tagada kvaliteetse hariduse säilimine. Minister Kallas tõi oma sõnavõtus välja, et Euroopa Liidul on oluline roll liikmesriikide jõupingutuste toetamisel, et tehisaru laialdasi võimalusi hariduse ära kasutada.
„Peaksime omavahel jagama teadmisi ja õppetunde, pakkuma koolitusi õpetajatele, sõnastama ühtseid standardeid ning investeerima teadus- ja arendustegevusse,“ ütles minister Kallas ning lisas, et kõige olulisem on jätta ruumi proovimiseks ja katsetamiseks, et liikmesriigid saaksid teadlikult ja tõenduspõhiselt hariduspraktikaid kujundada.
Minister Kallas kohtus Brüsselis kahepoolselt Luksemburi, Poola, Portugali, Prantsusmaa, Ukraina ja Ungari kolleegidega, et arutada koostöövõimalusi erinevatel haridustasemetel.