Minister Tõnis Lukas sõnas, et riigil ja omavalitsustel on Eesti hariduselus ühine vastutus kanda: „Meie suurim lähiaja eesmärk on ellu viia eestikeelsele õppele ülemineku tegevuskavas plaanitu. Toetame omavalitsusi strateegiliste muutuste kavandamisel, mis aitavad eestikeelsele õppele üle minna. Samuti leppisime kokku, et jätkub haridusjuhtide arenguprogramm ning õpetajaameti väärtustamise ja haridusvõrgu korrastamisega seonduvad tegevused,“ kinnitas minister.
Kohtumisel avaldas Lukas toetust ka alus- ja huvihariduse õpetajate palgatõusule sarnaselt kooliõpetajatele: „Kahtlemata peabki tõusma ka lasteaia- ja huvikooliõpetajate palk, selleks tuleb leida lahendused eelkõige kohalike omavalitsuste tasandil ja vastavad arutelud on liiduga ka käimas. Haridus- ja Teadusministeerium on algatanud lasteaedade ja huvikoolide õpetajate riikliku palgatoetuse süsteemi väljatöötamise. Arutame seda kindlasti ka omavalitsustega“.
Eesti Linnade ja Valdade Liidu juhatuse esimehe Mihhail Kõlvarti sõnul aitab toetus kohalike omavalitsuste võimekust haridusvaldkonna strateegilisel juhtimisel. „Ka haridustöötajad vajavad regulaarset täiendamise võimalust ning see on üks viis parandada haridusasutuste juhtimise kvaliteeti,“ tõdes Kõlvart. „Ühtlasi loodame, et koostöös riigiga leiame lahenduse ka lasteaia- ja huvihariduse õpetajate palgatõusuks. Tallinn on juba kavandanud järgmisel aastal tõsta lasteaiaõpetajate ja huvikooliõpetajate palga alammäära samas mahus nagu kooliõpetajatel ja tugispetsialistidel ehk 24 protsenti.“
Haridus- ja Teadusministeerium eraldas 80 000 eurot ELVLile riigieelarvelise toetusena ning toetusraha eest saab liit lepingus kokku lepitud tegevusi rahastada kuni 2023. aasta lõpuni. Tegevuste hulka kuuluvad koostööseminarid kohalike omavalitsuste haridus-ja noortevaldkonna juhtide ja KOV meeskondadele võimestamiseks ning haridusvõrgu arengukonverentsi korraldamine ja sellega seonduvad kõrvaltegevused.