Haridus- ja teadusminister Kristina Kallase sõnul tõmbab tippsündmuse korraldamine tähelepanu Eesti haridussüsteemi saavutustele ning annab ainulaadse võimaluse näidata, kuidas meie õpetajad ja koolid on valmis kiiresti muutuva maailmaga kaasas käima.
„Tehisintellekt ei ole enam tuleviku küsimus hariduses – see on juba täna õppimise keskkonna oluline kujundaja. ISTP 2026 loob ainulaadse võimaluse arutada, kuidas saame Eestis ja rahvusvaheliselt kasutada tehisaru õpetajate toetamiseks, õppijate potentsiaali avamiseks ning hariduslike lõhede ületamiseks. Hariduse digipööre peab olema läbimõeldud, õiglane ja õpetajat võimestav – just seda tahame Eestis teistele näidata,” rõhutas Kallas ning lisas: “Mul on hea meel, et kõik Eesti haridusvaldkonna juhtfiguurid ja partnerid on aktiivselt kaasunud ning on avaldanud valmisolekut tippsündmuse korraldamisse panustama.”
EHLi esimees Reemo Voltri sõnul tõstab tippsündmuse korraldamine esile õpetajatöö väärtust nii nii rahvusvaheliselt kui ka siseriiklikult. “Tippsündmus annab platvormi õpetajaameti väärtustamiseks ning võimaluse edendada koostööd ja õppida teistelt riikidelt, kuidas on õpetajavaldkonna peamiseid murekohti lahendatud.“
Eesti soovib tippkohtumisel leida koostöiseid lahendusi õpetajaameti arengu toetamiseks, pöörates tähelepanu õpetajate ja koolijuhtimise autonoomia tugevdamisele ning tehisaru tõhusale rakendamisele. Lähikuudel jätkub ettevalmistustöö koos võtmepartneritega, et pakkuda osalejatele sisutihe ja inspireeriv sündmus.
Tippkohtumise korraldamine aitab tõsta Eesti haridussüsteemi rahvusvahelist tuntust, jagada edulugusid ning õppida teiste riikide kogemustest. Samuti loob see võimalusi haridusuuenduste tutvustamiseks ja haridustehnoloogia ettevõtete ekspordiks.
Eestis toimuvale tippkohtumisele on oodatud haridusministrid ja õpetajate ametiühingute esindajad maailma juhtivatest haridussüsteemidest, ühtekokku ligikaudu 200 inimest. Korralduspartnerid on ka OECD ja ülemaailmne õpetajate ja haridustöötajate ametiühingute ühendus Education International.
Minister Kristina Kallas tutvustas jaanuaris ISTP korraldamise soovi ka valitsuskabinetis, kus anti heakskiit tippkohtumise vastuvõtmisele Eestis 2026. aastal.